Obwieszczenie o numerach i granicach obwodów głosowania

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
26 kwietnia 2019

OBWIESZCZENIE BURMISTRZA MIASTA I GMINY PRABUTY z dnia 25 kwietnia 2019 roku o numerach i granicach obwodów głosowania oraz siedzibach obwodowych komisji wyborczych, w tym o lokalach przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz o możliwości głosowania korespondencyjnego przez wyborców niepełnosprawnych i możliwości głosowania przez pełnomocnika w wyborach do Parlamentu Europejskiego zarządzonych na dzień 26 maja 2019 roku.

Na podstawie art. 16 § 1 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r – Kodeks Wyborczy (Dz. U. z 2018 r. poz. 754, 1000 i 1349 oraz z 2019 r. poz. 273) Burmistrz Miasta i Gminy Prabuty podaje do publicznej wiadomości wyborców, informację o numerach i granicach obwodów głosowania oraz siedzibach obwodowych komisji wyborczych, w tym o lokalach przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz o możliwości głosowania korespondencyjnego przez wyborców niepełnosprawnych i możliwości głosowania przez pełnomocnika w wyborach do Parlamentu Europejskiego zarządzonych na dzień 26 maja 2019 roku.

2

Nr obwodu głosowania

 Granice obwodu głosowania

Siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej

1

Prabuty ulice:

Kwidzyńska, Stefana Czarnieckiego, Władysława Stanisława Reymonta, Elizy Orzeszkowej, Szkolna,

Adama Mickiewicza, Zamkowa.

Sołectwo Raniewo: Raniewo, Kleczewo.

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Obrońców Westerplatte w Prabutach, ul. Grunwaldzka 6,   82-550 Prabuty

2

Prabuty ulice:

Warszawska, Ogrodowa, Kwiatowa, Polna, Łąkowa, Grunwaldzka, Działkowa.

 

Budynek lekcyjny Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Obrońców Westerplatte w Prabutach, ul. Grunwaldzka 6, 82-550 Prabuty

Lokal dostosowany dla osób niepełnosprawnych

3

Prabuty ulice:

Stefana Żeromskiego, Zielna, Rolnicza, Podgórna, Warmińska, Plac Wolności, Mazurska, Okrężna.

Sołectwo Julianowo: Julianowo  Julianowo – Kolonia Gąski.

Przedszkole Niepubliczne „Miś Uszatek” Beata Lewandowska w Prabutach, ul. Kopernika 2, 82-550 Prabuty

4

Prabuty ulice:

Malborska, Parkowa, Spokojna, Wąska, Wałowa, Mikołaja Reja, Wincentego Pola, Józefa Ignacego Kraszewskiego, Legionów.

Przedszkole Niepubliczne „Bratek” w Prabutach, ul. Mickiewicza 3, 82-550 Prabuty

Lokal dostosowany dla osób niepełnosprawnych

5

Prabuty ulice:

Miła, Jagotty, Mikołaja Kopernika, Krótka, Bolesława Prusa, Rynek, Plac Tadeusza Kościuszki, Długa, Księdza Walentego Barczewskiego.

Sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Obrońców Westerplatte w Prabutach, ul. Grunwaldzka 6, 82-550 Prabuty

Lokal dostosowany dla osób niepełnosprawnych

6

Prabuty ulice:

Władysława Jagiełły, Ignacego Daszyńskiego, Kolejowa.

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Obrońców Westerplatte  w Prabutach  (budynek główny – pokój nauczycielski), ul. Obrońców. Westerplatte 11, 82-550 Prabuty

Lokal dostosowany dla osób niepełnosprawnych

7

Prabuty ulice:

Obrońców Westerplatte, Łucka, Niepodległości, Lipowa, Sportowa, mjr Henryka Sucharskiego, Kisielicka.

Sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Obrońców Westerplatte w Prabutach, ul. Obrońców Westerplatte 11, 82-550 Prabuty

Lokal dostosowany dla osób niepełnosprawnych

8

Prabuty ulice:

Wojska Polskiego, Przemysłowa, Rypińska, Górna, Piaskowa, Koszarowa.

Budynek Nauczania Początkowego przy Szkole Podstawowej Nr 2 im. Obrońców Westerplatte w Prabutach, ul. Obrońców Westerplatte 11, 82-550 Prabuty

Lokal dostosowany dla osób niepełnosprawnych

9

Prabuty ulice:

Sanatoryjna, Kuracyjna, Jana Kiepury, Stanisława Patyry, gen. Jana Henryka Dąbrowskiego, Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Leśna, Sosnowa.

Sołectwo Stary Kamień: Stary Kamień, Grażymowo.

Hala Sportowa przy Szkole Podstawowej Nr 2 im. Obrońców Westerplatte w Prabutach, ul. Obrońców Westerplatte 11, 82-550 Prabuty

Lokal dostosowany dla osób niepełnosprawnych

10

Prabuty ulice:

Cisowa, Krańcowa, Fryderyka Chopina, Kasztanowa, Pusta, Akacjowa, gen. Władysława Sikorskiego, Wołyńska, Wiśniowa, Brzozowa, Jana Karola Chodkiewicza, Ojca Klimuszki, Lawendowa, Rumiankowa, Miętowa, Tymiankowa, Rozmarynowa, Nagietkowa.

Budynek Nauczania Początkowego przy Szkole Podstawowej Nr 2 im. Obrońców Westerplatte w Prabutach, ul. Obrońców Westerplatte 11, 82-550 Prabuty

Lokal dostosowany dla osób niepełnosprawnych

11

Sołectwo Obrzynowo: Obrzynowo.

Sołectwo Jakubowo: Jakubowo, Pachutki.

Sołectwo Stańkowo: Stańkowo.

Szkoła Podstawowa w Obrzynowie, Obrzynowo 37, 82-550 Prabuty

12

Sołectwo Rodowo: Rodowo, Rodowo Małe.

Sołectwo Gdakowo: Gdakowo.

Sołectwo Antonin: Antonin, Kamienna.

Sołectwo Górowychy: Górowychy, Górowychy Małe.

Szkoła Podstawowa im. Kresowian w Rodowie, Rodowo 14, 82-550 Prabuty

13

Sołectwo Laskowice: Laskowice.

Sołectwo Sypanica: Sypanica, Orkusz, Kałdowo.

Sołectwo Szramowo: Szramowo.

Sołectwo Gonty: Gonty, Młynisko.

Świetlica Wiejska w Sypanicy, Sypanica 36 A, 82-550 Prabuty

Lokal dostosowany dla osób niepełnosprawnych

14

Sołectwo Kołodzieje: Kołodzieje.

Sołectwo Gilwa: Gilwa.

Sołectwo Pilichowo: Pilichowo.

Sołectwo Pólko: Pólko, Kowale.

Budynek po Szkole Podstawowej w Kołodziejach, Kołodzieje 35, 82-550 Prabuty

15

Sołectwo Trumiejki: Trumiejki.

Sołectwo Grodziec: Grodziec.

 

Szkoła Podstawowa im. Adama  Mickiewicza w Trumiejkach, Trumiejki 42, 82-550 Prabuty

16

Szpital Specjalistyczny w Prabutach

Pawilon 1, 2, 4

Szpital Specjalistyczny w Prabutach, ul. Kuracyjna 30, 82-550 Prabuty

Uwaga !

Wyborcy niepełnosprawni o znacznym i umiarkowanym stopniu niepełnosprawności mają możliwość głosowania korespondencyjnego i przez pełnomocnika. Głosować korespondencyjnie mogą wyborcy posiadający orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych,  w tym także wyborcy posiadający orzeczenie organu rentowego o:

  1. całkowitej niezdolności do pracy i niezdolności do samodzielnej egzystencji;
  2. całkowitej niezdolności do pracy;
  3. niezdolności do samodzielnej egzystencji;
  4. o zaliczeniu do I grupy inwalidów;
  5. o zaliczeniu do II grupy inwalidów;
  6. a także osoby о stałej albo długotrwałej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym, którym przysługuje zasiłek pielęgnacyjny.

Zamiar głosowania korespondencyjnego powinien zostać zgłoszony do Komisarza Wyborczego w Gdańsku II najpóźniej do dnia 13 maja 2019 r.

Głosować przez pełnomocnika mogą wyborcy którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończą 75 lat lub posiadający orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, w tym także wyborcy posiadający orzeczenie organu rentowego o:

  1. całkowitej niezdolności do pracy i niezdolności do samodzielnej egzystencji;
  2. całkowitej niezdolności do pracy;
  3. niezdolności do samodzielnej egzystencji;
  4. o zaliczeniu do I grupy inwalidów;
  5. o zaliczeniu do II grupy inwalidów;
  6. a także osoby о stałej albo długotrwałej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym, którym przysługuje zasiłek pielęgnacyjny.

Wniosek o sporządzenie aktu pełnomocnictwa powinien zostać złożony do Burmistrza Miasta i Gminy Prabuty najpóźniej do dnia 17  maja 2019 r. Głosowanie w lokalach wyborczych odbywać się będzie w dniu 26 maja 2019 r. od godz. 7:00 do  godz.  21:00.

Burmistrz Miasta i Gminy Prabuty

(-) Marek Szulc

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:Urząd Miasta i Gminy w Prabutach
Data utworzenia:2019-04-26
Data publikacji:2019-04-26
Osoba sporządzająca dokument:Jadwiga Panasiuk
Osoba wprowadzająca dokument:Dariusz Pietkiewicz
Liczba odwiedzin:750