Usuwanie azbestu

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Informacja o realizacji zadania: usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Prabut - edycja 2016

2016-11-15

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w GdańskuInformujemy, że w 2016 roku udzielono właścicielom nieruchomości, położonych na terenie Miasta i Gminy Prabuty dotacji do realizowanych przez nich zadań, związanych z demontażem, transportem i przekazaniem do składowania pokryć dachowych zawierających azbest.

O przyznanie środków finansowych na realizację w/w zadania Miasto i Gmina Prabuty wystąpiła do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, w ramach ogłoszonego konkursu: pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu województwa pomorskiego (edycja 2016).

Czytaj więcej o: Informacja o realizacji zadania: usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Prabut - edycja 2016

Dotacje na realizacje demontażu, transportu oraz unieszkodliwania azbestu

2016-02-24

Urząd Miasta i Gminy Prabuty informuje Mieszkańców o możliwości ubiegania się o dotację na realizacje zadań związanych z: demontażem, transportem oraz unieszkodliwianiem pokryć dachowych zawierających azbest.

Na podstawie przedłożonych zgłoszeń od właścicieli nieruchomości o chęci ubiegania się o dotację U.M.iG. Prabuty przygotuje wniosek do WFOŚiGW w Gdańsku o udzielenie dotacji na realizację zadań związanych z demontażem, transportem oraz unieszkodliwianiem pokryć dachowych zawierających azbest z nieruchomości położonych na terenie gminy Prabuty.

Czytaj więcej o: Dotacje na realizacje demontażu, transportu oraz unieszkodliwania azbestu

Informacja o realizacji zadania: usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Prabut - edycja 2015

2016-02-24

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w GdańskuInformujemy, że w 2015 roku udzielono właścicielom nieruchomości, położonych na terenie Gminy Prabuty dotacji do realizowanych przez nich zadań, związanych z demontażem, transportem i przekazaniem do składowania pokryć dachowych zawierających azbest.

O przyznanie środków finansowych na realizację w/w zadania Miasto i Gmina Prabuty wystąpiła do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, w ramach ogłoszonego konkursu: pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu województwa pomorskiego (edycja 2015).

Czytaj więcej o: Informacja o realizacji zadania: usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Prabut - edycja 2015

Informacje dotyczące usuwania azbestu

2016-02-24

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w GdańskuAzbest jest nazwą handlową włóknistych minerałów. Azbesty, niezależnie od różnic chemicznych i wynikających z budowy krystalicznej, są minerałami naturalnie występującymi w przyrodzie. Azbesty są uwodnionymi krzemianami, które w swoim składzie chemicznym zawierają: magnez, sód, wapń, żelazo. W latach 80- tych XX w. azbest został uznany za jeden z najbardziej rozpowszechnionych czynników rakotwórczych w środowisku.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:Urząd Miasta i Gminy w Prabutach
Data utworzenia:2016-02-24
Data publikacji:2016-02-24
Osoba sporządzająca dokument:Agata Więckowska
Osoba wprowadzająca dokument:Dariusz Pietkiewicz
Liczba odwiedzin:7235